Четвер, 21.11.2024, 21:51 | RSS | Щиро Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна


Авто на весілля Рівне
Меню сайту
Реестрація історії шлюбів
Категорії розділу
Мої статті [29]
Наша Кнопка

Весільне опитування
Чи часто вас запрошують на побачення?
Всього відповідей: 4


Головна » Статті » Мої статті

ЗАРУЧИНИ


Заручини

Існує ряд відмінностей між тим, як заручини відбувалися колись і як їх відзначають сьогодні. Але тим не менше суть цього дійства очевидна і зрозуміла. На заручинах молода дівчина і парубок оголошуються нареченим і нареченою, починається безпосередня підготовка до весілля.  Раніше до заручин відносилися серйозніше, ніж зараз. Вважалося, що заручини і спільний клопіт з приводу підготовки до весілля зближують молодих і дозволяють краще пізнати їхнім сім'ям одна одну.

У минулому заручини називалися змовою або рукостисканнямЦе було важливіше навіть за торжествовінчання. Лише при Катерині II, в 1755 р., Святійший Синод зумів з'єднати обряд обміну перстнів (заручення) з вінчанням, але заручини (за визначенням давньоримського юриста, це попередній договір про укладення шлюбу — футурарум) продовжували жити в народній традиції як сповіщення про намір двох люблячих сердець одружитися. Неукладення шлюбу після заручин вважалося немислимим. Відбувалося це таким чином. Наречений, батьки, близькі родичі приїжджали в будинок нареченої. Писався рядний запис, в якому говорилося про те, до чого прийшли обидві сторони, обговорювалися обов'язки, імена, посаг. Інколи йшла мова й про те, що чоловік не повинен бити дружину; в разі порушення з кривдника стягався штраф. Заручини супроводжувалися святом, в багатих сім'ях інколи винаймали цілі особняки, спеціально для цього призначені. Незалежно від соціального стану, наречений дарував своїй обраниці перстень  з каменем. Він же замовляв обручки, в яких було гравіювання: на обручці нареченої — ініціали жениха і дата заручення, на обручці нареченого – ініціали нареченої і теж дата заручення. На другий день після заручин здійснювався обряд вручення нареченій ікон, які разом з посагом привозили в будинок нареченого. Жених привозив гостинці і дарунки для нареченої, її подруг і рідних. Посагперевозили в будинок жениха до вінчання. У купецькому середовищі придане везли на п'яти підводах: перша – ікони і самовар, друга – посуд, третя – ліжко з приладдям, четверта — меблі, п'ята — мати або тітка нареченої з переписом посагу, а також сваха, що тримає в руках індичку в чіпці. Зустрічала придане мати молодого або старша заміжня сестра.  

Дуже гарно відбувалися заручини в багатих верств населення. Там організовувалося ціле свято з танцями й іншими розвагами. Сім'я нареченої влаштовувала пишний бал, на який запрошувалися родичі і гості. Молодий чоловік дарував дівчині перстень, і якщо вона його приймала, значить, була згідна вийти за нього заміж. Зазвичай перстні на заручини  вибирали золоті з декількома коштовними каменями. До цієї прикраси було особливе ставленняїї зберігали, нею гордилися, вона передавалася по спадку. Носити перстень потрібно було до заміжжя на безіменному пальці правої руки, а після весілля поверх обручки. В розпал балу батько нареченої урочисто оголошував гостям про заручини своєї доньки, і молода пара з'являлася перед гостями. Батьки за традицією благословляли молодих, після цього починалися поздоровлення і продовження балу.  

 

Сучасні заручини

В даний час, на жаль, заручини бувають не такими гарними й урочистими. Зазвичай перед заручинами молодий чоловікзнайомить свою обраницю з батьками і повідомляє їх про свій намір одружуватися, а в день заручин молоді і їхні сім'ї зустрічаються, щоб офіційно оголосити молодих нареченим і нареченоюЦе може відбуватися у вигляді невеликого вечора, на який запрошуються лише найближчі родичі – батьки, брати і сестри. Він проходить в невимушеній атмосфері. Молода людина просить у батьків дівчини руки їхньої дочки, підносить перстень, а батьки благословляють молодих.  Дуже важливо, щоб діти заздалегідь переговорили з батьками на цю тему. Щоб такий поворот подій не став ні для кого сюрпризом. Особливо, якщо батьки не знайомі з обраницею (обранцем) або не задоволені таким вибором партнера для шлюбу.  В день заручин потрібно, щоб наречений прийшов з двома букетами квітів для майбутньої тещі та нареченої.   Після того, як хлопець та дівчинаоголошені заручиними і батьки благословили їх, усіх присутніх запрошують до святкового столу. Красиво організовані заручини перетворюються на чудове свято. Деякі сім'ї відзначають заручини в ресторані чи кафе. Жива музика, святковий настрійстворять радісну атмосферу свята і запам'ятаються надовго як молодим, так і їхнім батькам. Часто за святковим столом батькимолодих починають обговорювати організаційні питання щодо проведення самого весілля, розподіляють витрати і домовляються про розподіл обовязків.  Тому перед заручинами варто скласти список, про що необхідно домовитися. Серед важливих завдань  питання весільного кортежу, проведення весільного банкету (ресторан, меню), послуги фото- і відеооператорів. Як правило, про обручки і букет молодята можуть домовитися самостійно, а весільні вбрання теж можна буде обговорити в приватній обстановці.

Буде гарно й романтично, якщо після загального вечора молоді відзначать заручини окремо, лише удвох. У якому-небудь екзотичному місці. Деякі пари, що люблять галасливі компанії, можуть   відзначити заручини, організувавши вечірку, на яку запросити всіх близьких друзів. Такий захід можна провести в нічному клубі або в ресторані. Друзям розіслати запрошення заздалегідь і, таким чином, прорепетирувати свою поведінку перед весіллям. Оголошення про дату весілля варто зробити в кульмінаційний момент свята. Було б дуже романтично, якби наречений вкінці свята організував салют на честь коханої!

Якими будуть ваші заручини, вирішувати лише Вам, докладіть максимум зусиль, щоб вони привели до ідеального весілля!

Категорія: Мої статті | Додав: Igorik (14.02.2012)
Переглядів: 1240 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Авто На Весілля Рівне 2011 © 2024